19 dubna, 2020

Obaly a potraviny

Cirkulární obal

Jaký je cirkulární obal? Obal není jenom odpad. Má svoje úkoly, chrání zabalené zboží, zjednodušuje nakládání se zbožím při přepravě a manipulaci. Existuje „cirkulární“ obal?

Navzdory

Zpracováním použitých materiálů pomocí filosofie up-cycling se zabývají již dlouhá léta, ale jak naložit s tím, když téměř třetina Čechů vyhazuje potraviny několikrát do měsíce, aniž by tyto potraviny byly použity. Jak naložit s tím, že neumíme pracovat s přebytky z vaření?
Více se dozvíte zde!

Nakládání s gastroodpady

Nejenom plýtvání potravin je to, co nás trápí. Když už nám odpady z jídla vzniknou, nechceme, aby končily na skládce. Chceme je zpracovat, využít a vrátit do oběhu zpátky. Jaké jsou možnosti a naopak bariéry v této specifické části odpadů?

#BEZPETU a #BEZOBALU

Odbourat PET lahve v kancelářích je komunikační projekt
Ve všech kancelářích společnosti SUEZ CZ po celé republice jsme přešli na kohoutkovou vodu a přestali jsme objednávat balené vody. Není to žádná převratná myšlenka, už to jistě udělala spousta firem, možná i ta vaše. Chceme se spíše podělit o postřehy ze zavádění této změny do života firmy. Jaké jsou alternativy a jaká jsou kampaně?
Více se dozvíte zde!